
Appels en walnoten zijn altijd al een goede combinatie, maar zeker in dit geval! Deze heerlijke vegetarische salade kan perfect op brood, maar is natuurlijk ook gewoon zo te eten.
Bereidingstijd: 10 minuten
Wachttijd: 0 minuten
Aantal personen: 4
Ingrediënten
Materialen
Geen
Bereiden
Snijd de appels in vieren en verwijder het klokhuis. Druppel er citroensap over zodat ze niet verkleuren. Maak de dressing. Doe de mosterd, azijn, olie en honing in een kleine kom, bestrooi met zout en peper en klop goed door elkaar. Doe een handjevol waterkers en rucolablaadjes in vier kommen en leg er de appels, lente-uitjes en bietjes op. Bestrooi met walnoten en roquefort. Druppel de dressing erover, bestrooi met pecorino en dien onmiddellijk op met knapperig brood.
Wanneer je de walnoten roostert komen de natuurlijke oliën vrij, worden ze krokanter en krijgen ze meer smaak. Bij deze salade past elke kaas die je kunt verkruimelen zoals stilton, feta en cheshire, maar de iets minder harde roquefort blijft toch het lekkerst. Met handschoenen aan krijg je geen bietjesvlekken op je handen, of je kunt plasticfolie gebruiken om ze vast te houden. In plaats van olijfolie kun je ook walnotenolie gebruiken.
Resultaat

Bron: dit salade recept is afkomstig uit het kookboek ‘Feel-Good kookboek’, een uitgave van Terra Lannoo.
Gerelateerde berichten:
- Appel walnoten kerstkrans
- Zuurkool Salade
- Salade van gegrilde tomaatjes
- Salade met meloen en gerookte kip
- Salade ceasar slasaus


